LINEO PROIECT SRL: Arhitect, Iași

1 min citire
FacebookLinkedInCopy Link

Nume angajator: S.C. Lineo Proiect S.R.L.

Denumirea poziției / rolului: Arhitect

Loc de desfășurare a activității: Iași

Descrierea jobului

S.C. Lineo Proiect S.R.L., firmă de arhitectură, angajează arhitecți program full-time și se desfășoară la biroul societății din Iași și pe teren, în funcție de tipul și complexitatea proiectului, sub îndrumarea unui arhitect cu experiență.

Cerințele și atribuțiile sunt:

  • Absolvent sau student an terminal la facultatea de arhitectură;
  • Experiență minimă de 3 ani în proiectare;
  • Utilizarea programelor de proiectare ArchiCad – obligatoriu, AutoCad și Lumion sau alt program de randări – reprezintă un avantaj;
  • Cunoașterea normelor și a legislației din domeniu;
  • Capacitatea de a lucra atât individual cât și în echipă;
  • Bune abilități de comunicare, organizare, atenție la detalii, spirit de observație și capacitate de a rezolva probleme care pot apărea în cadrul proiectelor;
  • Permis de conducere categoria B;
  • Disponibilitate de deplasare atât în cadrul localității cât și în alte localități pentru vizite pe teren, asistență tehnică, relevee, discuții cu beneficiari, să fie dispus să stea peste program în cazul unor predări urgente (în schimbul unor bonificații);
  • Cunoașterea etapelor proiectului, participarea la îmbunătățirea și finalizarea lui;
  • Comportament adecvat, ținută adecvată, bunele maniere la nivel avansat;
  • Implicarea în crearea și dezvoltarea conceptelor de arhitectură;
  • Prezentarea proiectelor beneficiarilor, crearea unor prezentări corecte;
  • Deplasări pentru asistență tehnică, relevee, prezentări;
  • Întocmirea proiectelor la diferite faze (DTAC, PTH, DE, SF, DALI);
  • Reprezentarea societății în relație cu instituțiile statului, colaboratori, beneficiari;
  • Comunicare cu celelalte compartimente pentru asigurarea transmiterii corecte a informațiilor și finalizarea cu succes a proiectelor;
  • Implicare în desfășurarea activităților din cadrul firmei;

Salariul și bonificațiile sunt în functie de cunoștințele, experiența și implicarea candidatului.

Așteptăm CV-urile voastre la date de contact: [email protected], arh. Alina Antochi, tel. 0744673570

E-mail angajator: [email protected]

Tip muncă căutată:

  • Normă întreagă

Nivel experiență:

  • Middle (2-5 ani)
  • Senior (5-10 ani)

Tip calificare căutată:

  • Arhitect cu drept de semnătură
  • Stagiar sau arhitect fără drept de semnătură

Cunoștințe software:

  • Autodesk AutoCAD
  • Graphisoft Arhicad
  • Microsoft Word / Excel / Outlook / OneDrive