1
Conducerea OAR
2
Filiale teritoriale
3
Comisiile OAR
4
Reprezentanți OAR în diverse foruri
2
Filiale teritoriale

Filiale teritoriale

Filiala teritorială Alba

  • Calea Moţilor nr. 5, Alba Iulia 510134, județul Alba
  • tel: (+4) 0258 833 202
  • email: oar.alba@gmail.com

PREȘEDINTE

Iulian Ilie Mirea

SECRETAR EXECUTIV

Alexandra Alina Hohoiu

COLEGIUL DIRECTOR 

  • Stelian Fleschin – Vicepreședinte
  • Sorin Magda – Vicepreședinte
  • Vlad Străjan – Vicepreședinte
  • Liana Teodora Iviniș – Trezorier

CONSILIUL TERITORIAL 

  • Sorin Magda
  • Stelian Fleschin
  • Alexandra Chiorean
  • Vlad Străjan
  • Nicolae Ispas – Pascaru
  • Voichița Coman
  • Cosmin Miron
  • Liana Iviniș
  • Mihai Martin
  • Silviu Sinea

COMISIA DE CENZORI 

  • Ioana Dinet – expert contabil
  • Mioara Ciorobâtcă
  • Adriana Vasile
  • Alexandru Romanițan – supleant
  • Alin Gherman – supleant

COMISIA DE DISCIPLINĂ 

  • Anamaria Muntean
  • Florin Voica
  • Maria Mocofan
  • Felicia Totoian
  • Răzvan Bembea

REPREZENTANŢI ÎN CONSILIUL NAŢIONAL OAR

  • Valentin Onişoru
  • Iulian Ilie Mirea

RESPONSABIL STAGIU 

Vlad Străjan

Filiala teritorială Arad

PREȘEDINTE 

Sandra Dinulescu

SECRETAR EXECUTIV

Cornelia Chișbora

COLEGIUL DIRECTOR 

Adalbert Botos, Vicepreședinte

În curs de actualizare

CONSILIUL TERITORIAL 

  • Doriana Gabriela Balog
  • Adalbert Botos
  • Elisabeta Cosma
  • Florica Lucia Vesea
  • Bogdan Grigore Drig
  • Alexandru Nagy Vizitiu
  • Maria Tămăşan
  • Şerban Elvira
  • Daniel Crîsta
  • Amalia Ignuţa
  • Leric Alexandru Lucian – supleant

COMISIA DE CENZORI 

  • Lavinia Alina Jurcă
  • Ionel Vesea
  • Mariana Vesa – expert contabil
  • Nicoleta Laura Dinulescu-Ioana
  • Lucia Magdalena Juşcă – supleant

COMISIA DE DISCIPLINĂ 

  • Florian Corneliu Vîrvescu
  • Sandra Dinulescu
  • Ioana Sergiu Dinulescu
  • Dana Cornelia Popescu
  • Bianca Anita Cozocea – supleant
  • Ela Falcă, supleant

REPREZENTANŢI ÎN CONSILIUL NAŢIONAL OAR 

  • Doru-Gavril Chişbora
  • Adalbert Botos

RESPONSABIL STAGIU 

În curs de actualizare.

Filiala teritorială Argeș

PREȘEDINTE

Radu Alexandru Răuță

SECRETAR EXECUTIV

Iulia Coroș

COLEGIUL DIRECTOR 

  • Dragoș Mihai Dordea, vicepreședinte
  • Slavinia Andaluza Milata , vicepreședinte
  • Amalia Elena Gugui, vicepreședinte
  • Șerban Ionescu, trezorier

CONSILIUL TERITORIAL 

  • Dragoș Mihai Dordea
  • Andaluza Slavinia Milata
  • Terezia Tranculov
  • Șerban Ionescu
  • Radu Ionuț Angheluș
  • Amalia Elena Gugui
  • Adonis Mihai Lemnaru
  • Mihail Naum Teodorescu
  • Andrei Uleia
  • Elena-Monica Florea-Dumitrescu

COMISIA DE DISCIPLINĂ 

  • Bogdan Aleca
  • Cătălin-Paul Cozma
  • Gabriela-Eugenia Assenza
  • Anton Staicu
  • Anda Alecsandra Domnișoru
  • Ștefan Mihăiță Zdrafcu, supleant
  • Anca Mihaela Coșa, supleant

COMISIA DE CENZORI 

  • Adrian Dumitru Uță
  • Flavius Ivancu
  • Samuel Răducanu
  • Ana Maria Mitu
  • Ancuța Vasile-Halip

REPREZENTANŢI ÎN CONSILIUL NAŢIONAL OAR 

  • Radu Alexandru Răuţă
  • Mihai Dragoş Dordea
  • Silviu Alexandru Preda

RESPONSABIL STAGIU 

Radu Ionuț Angheluș

Filiala teritorială Bacău-Neamț

  • Strada 9 Mai nr. 7, Bacău 600037, județul Bacău
  • tel: (+4) 0234 522 124, mobil 0725928723
  • email: office@oarbcnt.ro

PREȘEDINTE

Dan Ababei

SECRETAR EXECUTIV

Iuliana Mălăescu

COLEGIUL DIRECTOR 

  • Cătălin Crețu, Vicepreședinte
  • Dan Florea, Vicepreședinte
  • Ion Nicolae, Vicepreședinte
  • Cătălin Ghervan, trezorier

CONSILIUL TERITORIAL 

  • Eugenia Beuran
  • Dan Ababei
  • Viorel Ștefan Boiciuc
  • Constantin Amâiei
  • Constantin Neamțu
  • Iulian Diaconescu
  • Andreea Cătălina Dănilă
  • Virgil Harabagiu
  • Ioan Domițian Nedeianu

COMISIA DE DISCIPLINĂ 

  • Andrei Ciubotaru – Președinte
  • Ioana Cucu
  • Vlad Dimitriu
  • Petru Ignat
  • Silviu Dragomirescu
  • Eugen Enache – supleant
  • Mihail Corneliu Bucescu – supleant

COMISIA DE CENZORI

  • Iuliana Geliman
  • Olimpia Ursu
  • Octavian Stahie
  • Viorica Florea
  • Cristina Rotaru

REPREZENTAŢI ÎN CONSILIUL NAŢIONAL OAR

  • Liliana Bârgu 
  • Dan Ababei
  • Cătălin Bogdan Creţu

RESPONSABIL STAGIU 

Cătălin Crețu

Filiala teritorială Bihor

  • Strada General Magheru nr. 23, et. 4, cam. 49, Oradea 410057, județul Bihor
  • tel: (+4) 0259 428 889
  • email: arhitect.bihor@gmail.com

PREȘEDINTE

Daniel Panait

CONSILIER JURIDIC

Angela Lupșea

SECRETAR 

Cristina Topai 

COLEGIUL DIRECTOR 

  • Aurel Cobe – Vicepreședinte
  • Dalya Coloman – Vicepreședinte
  • Drienyovszki Francisc – Vicepreședinte

CONSILIUL TERITORIAL 

  • Aurel Cobe 
  • Dalya Coloman
  • Mihai Pârvuleț
  • Czirjak Jozsef
  • Daniel Panait 
  • Silviu Popa 
  • Andrei Varga – Kovacs 
  • Francisc Drienyovszky 
  • Adela Csomortanyi 

COMISIA DE DISCIPLINĂ 

  • Adrian Popescu-Sturz 
  • Dan Costa 
  • Mara Vida 
  • Mircea Sabău – supleant

COMISIA DE CENZORI 

  • Dorin Letea 
  • Mihaela Unița    
  • Maria Rus      

REPREZENTANŢI ÎN CONSILIUL NAŢIONAL OAR 

  • Adrian Hagiu
  • Cosmin-Florin Falub
  • Greta Ivett Zsak 

RESPONSABIL STAGIU

Dalya Coloman

Filiala teritorială Brașov, Covasna, Harghita

PREȘEDINTE

Răzvan Ion Dracea

SECRETAR EXECUTIV

  • Lavinia Anton
  • Adriana Pascu

COLEGIUL DIRECTOR 

  • Adrian Flavius Ianchiș – Vicepreședinte
  • Zoltan Mathe    – Vicepreședinte
  • Cristian Daniel Oprea    – Vicepreședinte
  • Titus Chirilă – Trezorier

CONSILIUL TERITORIAL 

  • Ioana Aldea
  • Ruxandra Carmen Berzsan 
  • Johannes Andreas Bertleff
  • Titus Chirilă
  • Florin Diaconu
  • Silvia Svetlana Demeter Lowe
  • Ion Răzvan Dracea
  • Alina Cristina Grigorescu
  • Flavius Adrian Ianchiș
  • Mihai Șerban Mara
  • Marilena Manolache
  • Alexandra Elena Munteanu
  • Cristian Daniel Oprea
  • Mara Ștefana Pachide Țaric
  • Manuela Alina Roznovăț
  • Gabriel Cristinel Roznovăț
  • Alina Rudei
  • Mihaela Stoian
  • Silviu Andrei Stoian
  • Deea Crenguța Ursachi

COMISIA DE DISCIPLINĂ 

  • Bartha Loránd Károly
  • Miruna Magdalena Gerea
  • Gabriel Nicolae Niste
  • Mihai Virgil Roșca
  • Áron Lóránt Török
  • Zslot Várday
  • Liviu Zârnoveanu

COMISIA DE CENZORI

  • Silvana Cristinoiu – expert contabil
  • George Bârsan
  • Ovidiu Marian Taloș
  • Dragăș Coriolan Crăciun – supleant

REPREZENTANŢII DIN CONSILIUL NAŢIONAL OAR 

  • Silvia Svetlana Demeter Lowe
  • Flavius Adrian Ianchiş
  • Cristian Daniel Oprea
  • Dragoș Oprea
  • Ruxandra Carmen Berszan
  • Ion Răzvan Dracea
  • Florin Diaconu

RESPONSABIL STAGIU 

Andreas Johannes Bertleff

Filiala teritorială București

PREȘEDINTE

Emil Ivănescu

SECRETAR EXECUTIV

Cornelia Burcuș

COLEGIUL DIRECTOR 

  • Andrei Ladislau Fenyo – Vicepreședinte
  • Bogdan Andrei Fezi – Vicepreședinte
  • Ana Maria Zahariade – Vicepreședinte
  • Irina Meliță – Vicepreședinte
  • Yvonne Toader – Vicepreședinte
  • Cătălin Berescu – Trezorier

CONSILIUL TERITORIAL 

  • Andrei Ladislau Fenyo
  • Bogdan Andrei Fezi
  • Ruxandra Nemțeanu
  • Eliza Yokina
  • Mihail Munteanu
  • Ana Maria Zahariade
  • Robert-Eugen Zotescu
  • Irina Meliță
  • Smaranda Baciu
  • Dorothe-Marina Hasnaș
  • Cătălin Berescu
  • Yvonne Toader
  • Dragoș-Olt Constantinescu
  • Marian Moiceanu
  • Maria Iulia Stanciu
  • Gabriela-Monica Iacovenco
  • Karoly Imre Nemes
  • Melania Coralia Maria Dulămea
  • Constantin-Mihăiță Duțescu
  • Luciana-Amalia Enache
  • Mina Nicoleta Sava
  • Sergiu-Cătălin Petrea
  • Lucian Corduneanu
  • Lorin Constantin Niculae
  • Anca-Maria Păsărin-Ferreira-Garcia De Almeida
  • Cristina-Maria Chira
  • Adrian Moleavin
  • Constantin Hazarian
  • Alexandru-Bogdan Gyemant-Selin
  • Ștefan Simion
  • Bogdan Brănescu
  • Adrian Spirescu
  • Mihaela Hărmănescu
  • Ilinca Maican
  • Bogdan Constantin Neagu
  • Adrian Emilian Zerva
  • Alexandru Călin
  • Ilarie-Nicolae-Eduard Epure
  • Anca Sandu
  • Olivia-Elena Collavini
  • Daniela-Cristina Crăciunoiu
  • Octavian Ungureanu
  • Dan-Silviu Bușilă
  • Michaela Gafar
  • Iulia Iatagan
  • Silvia-Mihaela Pintea
  • Veronica-Ileana Marin
  • Bogdan Tofan
  • Irina-Teodora Nemțeanu
  • Vlad George Popescu

COMISIA DE DISCIPLINĂ 

  • Roxana Catrinel Stoica
  • Mihaela Marina Bârnaure
  • Cătălin Viorel Jinga
  • Constantin Porumbacu
  • Cristian Dan Filimon
  • Tiberiu David
  • Elena – Mădălina Toma
  • Marie-Jeanne Ștefanescu
  • Lenuța Vlad
  • Mădălina Eugenia Ponea – supleant
  • Gabriela Angela Balanescu – supleant
  • Florin Ady Radulescu – supleant

COMISIA DE CENZORI

  • În curs de actualizare – expert contabil
  • Astrid Luisa Rottman 
  • Eliodor Popa
  • Cristian Rădulescu – supleant
  • Emilian Victor Grigoriu – supleant

REPREZENTANŢII ÎN CONSILIUL NAŢIONAL OAR 

  • Andrei Ladislau Fenyo
  • Bogdan Andrei Fezi
  • Ruxandra Nemţeanu
  • Eliza Geraskova Yokina
  • Mihail Munteanu
  • Ana Maria Zahariade
  • Robert – Eugen Zotescu
  • Irina Meliţă
  • Smaranda Baciu
  • Dorothe-Marina Hasnaș
  • Cătălin Berescu
  • Yvonne Toader
  • Dragoş – Olt Constantinescu
  • Marian Moiceanu
  • Maria Iulia Stanciu
  • Gabriela – Monica Iacovenco
  • Karoly Imre Nemes
  • Melania Coralia Maria Dulămea
  • Constantin – Mihăiţă Duţescu

RESPONSABIL STAGIU 

Mihail Munteanu

Filiala teritorială Dobrogea

PREȘEDINTE

Mihai Isacov 

SECRETAR EXECUTIV

Simona Olteanu

SECRETAR

Mihaela Trăistaru 

COLEGIUL DIRECTOR 

  • Alexandru Bălan – Vicepreședinte
  • Stefan Radu Cornescu – Vicepreședinte
  • Anca Suhov – Vicepreședinte
  • Adrian Butuman – Trezorier

CONSILIUL TERITORIAL 

  • Alinta Isacov
  • Marius Socarici
  • Serghei Petrov 
  • Noela Eugenia Ene 
  • Anca Suhov 
  • Andrei Leonte 
  • Bogdan Cristian Marcu 
  • Cosmin Lupu 
  • Enghin Ismail 

COMISIA DE DISCIPLINĂ 

  • Alexandru Costandache 
  • Fănica Măceș 
  • Laura Tudosie 
  • Liviu Didă
  • Nicușor Petrescu 
  • Veronica Pribeagu 
  • Rodica Ungureanu 
  • Viorel Sorin Munteanu 
  • Alexandru Zechiu 

COMISIA DE CENZORI

  • Teodor Ion 
  • Simona Bercu 

REPREZENTANŢII DIN CONSILIUL NAŢIONAL OAR 

  • Ignis Nejla Duvagi 
  • Mihai Isacov 
  • Anca Suhov 
  • Alexandru Bălan 

RESPONSABIL STAGIU 

Marius Socarici

Filiala teritorială Dunărea de Jos

  • Strada Brăilei, nr. 134 A, et. 2, cam. 4, Galati, 800379, județul Galați
  • tel: (+4) 0724 294 583
  • email: oargalatzi@gmail.com

PREȘEDINTE

Dragoș Horia Buhociu

SECRETAR EXECUTIV

Alexandra Ivan

COLEGIUL DIRECTOR 

  • Sergiu Porumboiu – Vicepreședinte 
  • Vladimir Lupoaie – Vicepresedinte
  • Corina Elena Anghelescu – Vicepresedinte
  • Ana-Maria Matetovici – Trezorier

CONSILIUL TERITORIAL 

  • Vladimir Lupoaie
  • Diana Daniela Carabulea
  • Olivia Mihaela Șalaru
  • Alexandru Bujeniță
  • Liliana Buhociu
  • Sergiu Porumboiu
  • Corina Elena Anghelescu
  • Viorel Marian Găgeanu
  • Camelia-Octaviana Anghel
  • Costel Drăgan

COMISIA DE DISCIPLINĂ 

  • Vasile-Dorel Bârleanu
  • Radu Chernbach
  • Constantin Berbec
  • Radu Virgil Drișcu
  • Ion Nicolau

COMISIA DE CENZORI

  • Alina Stavăr – expert contabil
  • Aurora Eminovici – Chițu
  • Diana Vasilache

REPREZENTANŢII DIN CONSILIUL NAŢIONAL OAR 

  • Dragoș Horia Buhociu
  • Vasilică Crăciun 

RESPONSABIL STAGIU 

Corina Elena Anghelescu

Filiala teritorială Hunedoara

  • Strada Andrei Mureşan, nr. 2, bloc 2, parter, Deva 330088 , judeţul Hunedoara
  • tel: (+4) 0254 234 540 mobil: (+4) 0770 933 152
  • email: oarhunedoara@gmail.com

PREȘEDINTE

Mircea Ungureanu

SECRETAR EXECUTIV

Antonela Georgeta Ivanov-Nicolov 

COLEGIUL DIRECTOR 

  • Cristian Barna – Vicepreședinte 
  • Mihai Radu Mihai – Vicepreședinte 
  • Alexandru Rugescu – Vicepreședinte 
  • Mihai Ionescu – Trezorier

CONSILIUL TERITORIAL 

  • Răzvan Rugescu
  • Anca Botezan
  • Oana Mager
  • Mihai Radu Mihai
  • Oliviu Pop 

COMISIA DE DISCIPLINĂ 

  • Veniamin Gomboșiu – președinte 
  • Dan Mihăilă 
  • Cornel Crîng 
  • Vlad Borca – supleant 

COMISIA DE CENZORI

  • Andreea Bînțu 
  • Diana Stanciu
  • Adrain Cojocaru 

REPREZENTANŢII DIN CONSILIUL NAŢIONAL OAR 

  • Nicolae Cristian Barna
  • Răzvan Rugescu 

RESPONSABIL STAGIU 

Alexandru Rugescu

Filiala teritorială Iași

  • Bd. Ștefan cel Mare, nr. 4, bl. 4, demisol, Iași 700124, județul Iași
  • tel: (+4) 0332 455 269; 0722.112.210
  • email: oar_iasi@yahoo.com
  • www.oar-iasi.ro

PREȘEDINTE

Alin Enver Hoblea

SECRETAR EXECUTIV

Cristina Gugleș

COLEGIUL DIRECTOR 

  • Sebastian Săvescu– vicepreședinte
  • Alexandru Eugen Popovici – vicepreședinte
  • Gabriel Tudora – vicepreședinte
  • Marian Bogdan Curelariu – vicepreședinte
  • Corneliu Eduard Cozma – vicepreședinte
  • Ovidiu Mihai Murgu – trezorier

CONSILIUL TERITORIAL 

  • Sebastian Săvescu
  • George Juverdeanu
  • Alexandru Sumanariu
  • Andra-Ștefana Gonciar-Beșleagă
  • Alexandru Eugen Popovici
  • Iulian Nicolau
  • Alexandra Ungureanu
  • Bogdan Scânteie
  • Mihaela Popiniuc
  • Bogdan Șerbănoiu
  • Andrei Bodnar
  • Gabriel Tudora
  • Mihaela Agata Cehan
  • Marian Bogdan Curelariu
  • Marius Bortaș
  • Ana-Ioana Călinescu
  • Corneliu Eduard Cozma
  • Ovidiu Mihai Murgu
  • Bogdan Curteanu
  • Beatrice Birtum

COMISIA DE DISCIPLINĂ 

  • Maria-Ana Zup – președinte
  • Mihai Alexandru Bucălău – membru
  • Nicolae Răzvan Ivanciu – membru
  • Alexandru Florin Mustiață – membru
  • Oana Rusu – membru
  • Ladislau Mihael Lăcătușu – membru
  • Florin Dimitru – membru

COMISIA DE CENZORI

  • Simona Diaconu-Cercel – președinte
  • Gheorghe Veniamin Bogus – membru
  • Veronica Masgras – expert contabil

REPREZENTANŢII DIN CONSILIUL NAŢIONAL OAR 

  • Cristian Florin Bodnar
  • Beatrice Birtum
  • Bogdan Curteanu
  • Carmina Constanța Gheorghiță
  • Mihaela Popiniuc
  • Alexandru Sumanariu
  • Ovidiu Mihai Murgu

RESPONSABIL STAGIU 

Alexandru Eugen Popovici

Filiala teritorială Muntenia Vest

  • Strada Al. Ioan Cuza nr. 12, Târgoviște 130015, județul Dâmboviţa
  • tel: 0245 640 340, mobil: 0738.692.325
  • email: oar.munteniavest@gmail.com

PREȘEDINTE

Emil Stănescu

SECRETAR EXECUTIV

Cristina Alexandru

COLEGIU DIRECTOR 

  • Dumitru Barbu – Vicepreședinte
  • Casandra Ștefan – Vicepreședinte
  • Corneliu Ionescu – Vicepreședinte
  • Adriana Crăciun – Trezorier

CONSILIUL TERITORIAL 

  • Casandra Ștefan
  • Maria Dragomirescu
  • Corvin Torcică
  • Paul Dobre
  • Tiberiu Ribigan
  • Corneliu Ionescu
  • Matei Barbu
  • Silviu Zamfirescu
  • Sofian Niculescu
  • Sorin Răvoianu
  • Adriana Crăciun
  • Alexandru Tudose
  • Laura Preda
  • Dumitru Barbu

COMISIA DE DISCIPLINĂ

  • Viorel Mărculescu – președintele comisiei
  • Simina Firețeanu
  • Carmen Stănescu

COMISIA DE CENZORI 

  • Elena Costache – expert contabil
  • Narcis Cârciumaru – președintele comisiei
  • Dan Nițescu
  • Ionuț Răzvan Socaciu

REPREZENTANȚI ÎN CONSILIUL NAȚIONAL OAR 

  • Emil Stănescu
  • Paul Dobre
  • Ramona Isăcescu

RESPONSABIL STAGIU 

Casandra Maria Ștefan

Filiala teritorială Muntenia Sud-Est

  • Strada Unirii, bl.13 AB, Buzău 120226, județul Buzău
  • adresă corespondență : Strada Mare a Unirii, nr.26A, Focșani 620021, Vrancea
  • tel: (+4) 0744629207; (+4) 0730 022 208
  • email: oar.chitimus@yahoo.com

PREȘEDINTE

Ștefan Chițimuș

SECRETAR EXECUTIV

Elena Liliana Costescu

COLEGIUL DIRECTOR 

  • George-Daniel Păduraru -Coban – Vicepreședinte
  • Magda Băescu – Vicepreședinte 
  • Alexandru  Ținu – Vicepreședinte
  • Vasile Florin Mândru – Trezorier 

CONSILIUL TERITORIAL 

  • Laurențiu-Adrian Agafiței
  • Magda Băescu 
  • Petru-Sebastian Ostafi
  • Monica Badiu
  • Alexandru  Ținu 
  • Loredana-Mirela Marian
  • Vasile Florin Mândru 
  • Adrian-Alin Militaru
  • Carmen-Elena Popa
  • Corina Staicova
  • Mihai Mândru
  • Lucică Taftă
  • Gheorghe Mirică
  • George-Daniel Păduraru –Coban

COMISIA DE DISCIPLINĂ 

  • Corneliu Chiriac
  • Mircea-Iulian Sava
  • Viorel Obretin
  • Cosmin-Ciprian Nedelcu   
  • Constantin Tudorache

COMISIA DE CENZORI

  • George-Bogdan Chiriac
  • Marius-Daniel Roșca

REPREZENTANŢII DIN CONSILIUL NAŢIONAL OAR 

  • Adrian-Alin Militaru
  • Ștefan Chițimuș 
  • Alexandru  Ținu

RESPONSABIL STAGIU 

Magda Băescu

Filiala teritorială Mureș

  • Strada Aurel Filimon, nr.19A, etaj 6, cam 605, Tîrgu Mureș 540035, județul Mureș
  • tel: (+4) 0265 266 908
  • email: oarmures@gmail.com
  • www.oar-mures.ro

PREȘEDINTE

Adriana Raus

SECRETAR EXECUTIV

Ioana Zinia Lazăr

COLEGIUL DIRECTOR 

  • Ionel Pascu – VP Comunicare 
  • Furo Judita – Vicepreşedinte 
  • Raus Adriana  – Vicepreşedinte 
  • Farkas Endre Lehel – Trezorier 

CONSILIUL TERITORIAL 

  • Gheorghiu Petru Alexandru
  • Glăja Eugen
  • Hanusz Cristian Iosif
  • Iuga Alexandra
  • Pintya Andras
  • Tămășan Bianca Melitta

COMISIA DE DISCIPLINĂ 

  • Borsos Aladar Anton
  • Csortan Illona
  • Fișuș Dănuț Ioan

COMISIA DE CENZORI

  • Dragotă Maria 
  • Kirsch Valeria
  • Pântea Mihai

REPREZENTANŢII DIN CONSILIUL NAŢIONAL OAR 

  • Birthler Klaus
  • Angela Kovacs 

RESPONSABIL STAGIU 

Adriana Raus

Filiala teritorială Nord-Est

  • Strada Apeductului nr. 4, Suceava 720019, județul Suceava
  • tel: (+4) 0230 551 263
  • email: oar_nordest@yahoo.com
  • www.oar-nordest.ro

PREȘEDINTE

Constantin Gorcea

VICEPREȘEDINȚI

  • Mihai Tulbure
  • Constantin Gorcea
  • Corina Monica Roncea

TREZORIER

Alexandru Oltean

CONSILIUL DE CONDUCERE TERITORIAL 

  • Constantin Gorcea
  • Mihai Tulbure 
  • Mircea Curteanu 
  • Lăcrămioara Partenie
  • Andrei Florin Manole 
  • Corina Monica Roncea
  • Iulia Cosovanu 
  • Alexandru Oltean 
  • Doru Florin Deacu 

COMISIA TERITORIALĂ DE DISCIPLINĂ 

  • Lucian Constantinescu 
  • Sorana Tulbure
  • Ioana Marțineac
  • Rodica Iacob Munteanu 
  • Oana Scolobiuc 
  • Doina Cocerhan 

COMISIA DE CENZORI TERITORIALĂ

  • Sorin Pentilescu 
  • Viorica Sîrghi 
  • Ovidiu Murin 
  • Florin Sofa 
  • Lorica Visternicu

RESPONSABIL STAGIU

Corina Monica Roncea

PERSONAL ADMINISTRATIV

  • Adrian Constantin Semeniuc, secretar executiv 
  • Adelina Dascălu, secretar, punct de lucru Suceava
  • Camelia Sandu, secretar, punct de lucru Botoșani

Filiala teritorială Nord-Vest

  • Strada Minerilor nr. 11, Baia Mare 430322, județul Maramureş
  • tel: (+4) 0262 215 261 mobil: 0788.369.787
  • email: oarnordvest@gmail.com

PREȘEDINTE

Ionuț-Radu Filip

SECRETAR EXECUTIV

Anca Katona

COLEGIUL DIRECTOR 

  • Ina Gabriela Funețan – Vicepreședinte
  • Petre Mihai Mitru – Vicepreședinte
  • Cristian Dan – Vicepreședinte
  • Soma Gyorgy Kalamar – Trezorier

CONSILIUL TERITORIAL 

  • Emanuel Răzvan Achim
  • Florin Dan Andreșan
  • Ioana Susana Coman
  • Cristian Dan
  • Ina Gabriela Funețan
  • Rita Maria Jakab
  • Soma Gyorgy Kalamar
  • Mihai Pop
  • Mihai Andrei Radu
  • Petre Mihai Mitru

COMISIA DE DISCIPLINĂ 

  • Horia Constantin Brânzei
  • Oxana Nicoleta Crăciun
  • Vasile Mândruț
  • Zoltan Alexandru Maroșan
  • Laura Ioana Zaharia
  • Laura Mitru – supleant
  • Niculina Pal – supleant

COMISIA DE CENZORI

  • Daniela Flavia – expert contabil
  • Viviana Kalamar
  • Alexandru Ilieș

REPREZENTANŢII DIN CONSILIUL NAŢIONAL OAR 

  • Petre Mihai Mitru
  • Florin Dan Andreșan
  • Soma Gyorgy Kalamar

RESPONSABIL STAGIU 

Petre Mihai Mitru

Filiala teritorială Oltenia

PREȘEDINTE

Bogdan Mihai Tiparu

SECRETAR EXECUTIV

Elena Baran

COLEGIUL DIRECTOR 

  • Radu Adrian Ionescu -Vicepreședinte
  • Vlad Beșteleu – Vicepreședinte
  • Nicolae Leontin Trif – Vicepreședinte
  • Adriana Cismaru – Trezorier 

CONSILIUL TERITORIAL 

  • Bogdana Polizu
  • Alexandru Sertis 
  • Andra Bondrea
  • Iulian Alexandru Albu 
  • Sorin Dumitrașcu 
  • Dan Boruga 
  • Victor Popescu 
  • Gheorghe – Hadrian Stoian 
  • Severică Mitrache  
  • Tudor Răgălie

COMISIA DE DISCIPLINĂ 

  • Liana Panait – preşedinte 
  • Mihaela Bălăşoiu
  • Virginia Stătescu 
  • Liliana Doina Ionescu 
  • Mircea Diaconescu 

COMISIA DE CENZORI

  • Mariana Trif – preşedinte 
  • Daniel Alexandru 
  • Daniela Budu 

REPREZENTANŢII DIN CONSILIUL NAŢIONAL OAR 

  • Vlad Beșteleu 
  • Bogdan Mihai Tiparu 
  • Gheorghe – Hadrian Stoian  

RESPONSABIL STAGIU 

Radu Ionescu

Filiala teritorială Prahova

Bulevardul Independenței, nr. 23 BIS, Ploiești 100029, județul Prahova

tel: (+4) 0372 903 341; (+4) 0727 721 795,

email: secretariat.oar.prahova@gmail.com

www.oarprahova.ro

PREȘEDINTE

Alexandru Mihai Bondrea

SECRETAR EXECUTIV

Stanciu Alexandra Gabriela

COLEGIUL DIRECTOR 

  • Andreea Ioana Aluchi – VP Legislație, Regulamente și SIC 
  • Emil Popa – VP Educație, Stagiu, Concursuri de arhitectură și Pregătire profesională 
  • Alina Frîncu – VP Comunicare, Imagine, Parteneriate, Organizare și relația cu membri 
  • Veronica Heni – Trezorier 

CONSILIUL TERITORIAL 

  • Andreea Ioana Aluchi
  • Bogdan Ținteanu
  • George Radu Enescu
  • Emil Popa
  • Veronica Heni
  • Bogdan Florin Georgescu
  • Alina Frîncu
  • Andreea Roxana Pandele
  • Cornelia Elena Zaharia
  • Sorina Daniela State
  • Ana Maria Kelesidis
  • Roxana Alexandra Gogan
  • Sorin Stamate
  • Cristian Bursuc

COMISIA DE DISCIPLINĂ 

  • Mirela Elena Crăciun – președinte
  • Constantin Drăghici Șerban             
  • Mihai Rădulescu             
  • Nadia Iuliana Savu             
  • Georgel Bonciu
  • Poli Anca Ioana – supleant

COMISIA DE CENZORI 

  • Alexandru Lucian Mircea
  • Lidia Ene
  • Sorina Badea – supleant           
  • Nicolae Dan Manea supleant

REPREZENTANȚI ÎN CONSILIUL NAȚIONAL OAR 

  • Cornelia Elena Zaharia 
  • Veronica Heni
  • Andreea Ioana Aluchi 

RESPONSABIL STAGIU 

Emil Popa

Filiala teritorială Transilvania

PREȘEDINTE

Daniela Maier

SECRETAR EXECUTIV

Oana Bucea

COLEGIUL DIRECTOR 

  • Cosmin Morărescu, vicepreședinte
  • Dan Domșa, vicepreședinte
  • Eleonora Dulău,  vicepreședinte
  • Monica Rațiu, vicepreședinte
  • Corina Caraba, vicepreședinte
  • Marcel Crișan, trezorier

CONSILIUL TERITORIAL 

  • Cristian Urcan
  • Anca Virginaș
  • Mihaela Vele
  • Eleonora Dulău
  • Cristina Olariu
  • Bogdan Miclăuș
  • Cătălin Trandafir
  • Sergiu Tîrziu
  • Runcan Cornel 
  • Tudor Cordoș
  • Cosmin Morărescu
  • Sonia Nicula
  • Sergiu Tîrziu
  • Emilian Gavrilă
  • Marius Tărău
  • Robert Iozsa
  • Gîrda Sofia  
  • Ioana Aleseei
  • Adrian Suciu
  • Ciprian Șimon
  • Mihai Matei
  • Andrei Varga
  • Cristian Cantor

COMISIA DE DISCIPLINĂ 

  • Nicolae Mirișan, președinte
  • Daniel Noaghi
  • Răzvan Țurcanu
  • Ioana Avram
  • Adrian Matei
  • Nicu Ștefănuți
  • Ștefan Hefler
  • Cristian Rațiu
  • Cecilia Neagu

COMISIA DE CENZORI

  • Cornelia Trocaru 
  • Diana Mureșan
  • Lucian Jidavu

REPREZENTANŢII DIN CONSILIUL NAŢIONAL OAR 

  • în curs de actualizare

RESPONSABIL STAGIU 

în curs de actualizare

Filiala teritorială Timiș

PREȘEDINTE

Daniel Johannes Burileanu-Tellman

COORDONATOR PROGRAME ȘI PROIECTE CULTURALE ȘI EDITORIALE

Georgiana Adelina Ghiura

COLEGIUL DIRECTOR 

  • Daniel-Johannes Burileanu-Tellman – Vicepreședinte
  • Romi Adam – Vicepreședinte
  • Răzvan Negrișanu – Vicepreședinte 
  • Victor Popovici – Vicepreședinte 
  • Sabin Dușko Răciu  – Vicepreședinte 
  • Dan Alexandru Bunea – trezorier

CONSILIUL TERITORIAL 

  • Ovidiu Romi Adam 
  • Zeno Lucian Ardelean 
  • Liviu Brebe 
  • Dan Alexandru Bunea 
  • Daniel-Johannes Burileanu-Tellman
  • Ciprian Cădariu 
  • Horea Circa
  • Sergiu Demidov  
  • Dragomir Drăgan 
  • Loredana Gaiță 
  • Vlad Alexandru Gaivoronschi 
  • Adriana Iulia Hanțiu 
  • Răzvan Negrișanu 
  • Ramona Mihaela Pascu 
  • Roxana Pătrulescu 
  • Victor Popovici 
  • Sabin Dușko Răciu  
  • Răzvan Alin Rotariu 
  • Oana Simionescu

COMISIA DE DISCIPLINĂ 

  • Cătălina Bocan 
  • Liviu Carol Bojic
  • Savu Bugar
  • Waldar Hans Fackelmann
  • Dan Stoian 
  • Constantin Mihai Șelariu 
  • Marcela Titz

COMISIA DE CENZORI

  • Ozana Apostol 
  • Corina Gligor 

REPREZENTANŢII DIN CONSILIUL NAŢIONAL OAR 

  • Dragomir Drăgan 
  • Roxana Pătrulescu 
  • Victor Popovici 
  • Oana Simionescu 
  • Daniel Johannes Burileanu Tellman 

RESPONSABIL STAGIU 

Daniel-Johannes Burileanu-Tellman (INTERIMAR)

Filiala teritorială Sibiu-Vâlcea

  • Sediu Sibiu: Strada Mitropoliei nr. 17, Sibiu 550179, județul Sibiu // Sediu Râmnicu Vâlcea: str. Carol I, nr. 25A, Râmnicu Vâlcea, jud. Vâlcea, Cod Poștal 240174
  • tel: Sediu Sibiu: (+4) 0269 215 251; Sediu Râmnicu Vâlcea: (+4)0 250 736 582
  • email: contact@oarsbvl.ro
  • www.oarsbvl.ro

PREȘEDINTE

Ion Cristian Șandru

SECRETAR EXECUTIV

în curs de actualizare 

COLEGIUL DIRECTOR 

  • Mihai Țucă – Vicepreședinte
  • Ileana Valeria Albescu – Vicepreședinte
  • Martha Toth – Vicepreședinte
  • Ioan Brad – Trezorier 

CONSILIUL TERITORIAL 

  • Mihai Țucă, Sibiu – vicepreședinte
  • Ileana Valeria Albescu, Sibiu   – vicepreședinte
  • Marta Toth, Sibiu   – vicepreședinte
  • Ioan Brad Ioan, Sibiu – trezorier
  • Cristina Maria Miu, Rm. Vâlcea –  membru
  • Ligia Maria Nistor, Sibiu – membru
  • Alexandru Cibu-Deaconu, Sibiu – membru
  • Raluca Tatiana Ispas, Sibiu – membru
  • Victor Moraru, Sibiu – membru
  • Ioan Emilian Veliciu, Sibiu – membru
  • Bogdan Laurențiu Gogoci, Rm. Vâlcea – membru
  • Tudor Ștefan Popa, Sibiu – membru
  • Eduard Sebastian Spindler, Sibiu – membru

COMISIA DE DISCIPLINĂ 

  • Pîrvu Vlad, Sibiu – președinte comisie
  • Rădulescu Dorin, Rm. Vâlcea – titular
  • Negoiță Doina, Rm. Vâlcea – titular
  • Pașca Ciprian Petru, Sibiu – titular
  • Haideciuc Ioan, Sibiu – titular
  • Rotomeza Mihai, Rm. Vâlcea – supleant

COMISIA DE CENZORI

  • Silviu Ioan Popa, Sibiu – președinte
  • Radu Mihail Trăușan, Sibiu – titular
  • Mihai Popa – supleant

REPREZENTANŢII DIN CONSILIUL NAŢIONAL OAR 

  • Ion Cristian Şandru 
  • Cristina Maria Miu 
  • Eugen Vaida 
  • Bogdan Laurențiu Gogoci 
  • Martha Toth 

RESPONSABIL STAGIU 

Martha Toth

Filiala teritorială Satu Mare

PREȘEDINTE

Florin Gheorghe Anițaș

SECRETAR EXECUTIV

Dorina Marina Toduți

COLEGIUL DIRECTOR 

  • Florin Gheorghe Anițaș  –  Vicepreşedinte   
  • Oana Oprea – VP Comunicare     
  • Robert Pugner  – Trezorier 

CONSILIUL TERITORIAL 

  • Florin Gheorghe Anitaș
  • Istvan Csaba Miklosi 
  • Ovidiu Negru 
  • Robert Pugner 
  • Süveg László-Róbert
  • Oana Iulia Opre

COMISIA DE DISCIPLINĂ 

  • Gyüre-Rotariuc Noemi Andrea 
  • Tiberiu Gunthner
  • Keresztes-Szoke Levente 

COMISIA DE CENZORI

  • Süveg László
  • Gheorghe Vasile Kelemen 

REPREZENTANŢII DIN CONSILIUL NAŢIONAL OAR 

  • Violeta Iuoraș
  • Oana Iulia Opre 

RESPONSABIL STAGIU 

Istvan Csaba Miklosi 

Urmează
3 Comisiile OAR